Kladiva

Elektropneumatická vrtací kladiva NAREX jsou určena především pro příklepové vrtání do tvrdých stavebních materiálů, jako jsou např. armovaný beton, prosté a prokládané betony, betonové prefabrikáty a přírodní kámen, okrajově pak pro vrtání bez příklepu do měkkých stavebních materiálů a jen velmi okrajově pro šroubování.

Vysoký účinek příklepového vrtání zaručuje elektropneumatický mechanizmus, jenž je na rozdíl od příklepových vrtaček řešen systémem „válec – píst – beran – nástroj“ a jednoduchý upínací systém (SDS-plus), který umožňuje bezeztrátový přenos energie ze stroje na špici nástroje a jeho přímočarý vratný pohyb. Výsledkem je vysoká razance upnutého nástroje bez nutnosti většího přítlaku na stroj ze strany uživatele, a to i při vrtání s nástroji velkých průměrů, které jsou již zcela za hranicemi možností příklepových vrtaček!

Kladiva označovaná jako „kombinovaná“ jsou víceúčelové stroje vybavené mechanizmem pro vyřazení rotace nástroje a následným využitím veškeré pracovní energie stroje pro sekání. Kladiva označovaná jako „sekací“ jsou jednoúčelové stroje bez možnosti vrtání.

Nejnovější modelová řada kladiv NAREX se jednotně opírá o mimořádně odolný a kompaktní design, jenž se vyznačuje vlastními velmi nízkými provozními náklady a jednoduchou a dostupnou pravidelnou údržbou.

zobrazit více

Rozdělení této skupiny: