Jak se českolipskému Narexu dařilo v uplynulém roce? Rok 2020 přinesl řadu novinek

Česká Lípa | 27. 1. 2021

Rok 2020 byl pro mnohé z firem velkou zkouškou. Zkouškou odolnosti a schopnosti vypořádat se s nečekanou situací, na kterou se nikdo nemohl připravit.

Vše se řešilo operativně, za pochodu a velice rychle. Nebyl čas otálet a dlouze zvažovat další kroky. Bylo nutné reagovat na dění na trhu rychle. Některé obory zasáhlo dění u nás i po celém světě více, jiné méně. Narex byl naštěstí jednou z těch společností, které našly cestu a zvládly složité období, které ještě zdaleka nekončí.

Administrativní budova
Administrativní budova

BRUSHLESS program pokračuje

Přes počáteční nesnáze se podařilo tradičnímu českému výrobci dotáhnout výsledek na 100 % prvotního plánu. Plánu, který se tvořil v době, kdy jsme ještě o budoucích omezeních neměli ani zdání. Ředitel společnosti Jaroslav Hybner přisuzuje dobrý závěr roku včasnému uvedení několika novinek na trh: „Povedlo se nám v termínech uvést na trh dlouho očekávané novinky. Zejména v aku technice, kdy zákazníci na 60V stroje v balení s jedním akumulátorem netrpělivě čekali.“ Dodává, že balení s jedním akumulátorem je výhodné pro zákazníka vybaveného dalším 60V strojem značky Narex díky kompatibilitě akumulátorů. Narex tak pokračuje v úspěšném tažení s tzv. BRUSHLESS akutechnikou, tedy bezuhlíkovými motory BLDC. Ty jsou výrazně výkonnější a s mnohem delší životností právě díky absenci kartáčů. Jedná se o díl motoru, který po čase potřebuje výměnu, opotřebovává se. Pro zákazníky je atraktivní též nově zavedená 3letá záruka na BRUSHLESS akumulátorovou techniku 12 V, 20 V a 60 V. Vztahuje se na samotný stroj, nabíječku i akumulátory. Tato záruka platí jak pro soukromé účely, tak pro komerční využití.

Akční banner

K aku nářadí aku koloběžka

ESN 400 Long Run

Další významnou novinkou z České Lípy je upgrade elektrokoloběžky ESN 400 Long Run. E‑koloběžky neboli E‑Scootery se staly velkým hitem loňské sezóny. Nic nenasvědčuje tomu, že letos by tomu mělo být jinak. „Původně měla být e‑koloběžka pouze doplňkovým sortimentem pro naše obchodní partnery. Úspěch prvního modelu ESN 350 nás ale utvrdil v tom, že máme koloběžku zařadit do stálého sortimentu a pokračovat v jejím dalším vývoji a inovacích,“ říká ředitel společnosti. Nový model ESN 400 Long Run byl uveden na trh 1. 9. 2020 a vyznačuje se dlouhou výdrží baterie a delším dojezdem na jedno nabití.

Nabídku úhlových brusek Narex rozšířil o model EBU 150-16. Jedná se o oblíbený model s průměrem kotouče 150 mm a motorem o příkonu 1600 W. Zákazníky si získal především příznivou cenou a širokým záběrem využití.

Úhlová bruska EBU 150‑16
Úhlová bruska EBU 150‑16

Junior Tools Box

S příchodem Vánoc odstartovala i vánoční akční nabídka. Firma Narex podchytila i velmi širokou cílovou skupinu rodičů a dětí tím, že jako dárek k zakoupeným strojům zákazník získal dětskou sadu akunářadí v „narexovém“ barevném provedení a atraktivním balení. Malí kutilové tak pod stromečkem rozbalili svou první „Narexku“.

Rozšíření nabídky příslušenství

Nový sortiment vrtáků Narex zařadil do prodeje zároveň s vánoční akcí. „Zhodnotili jsme předvánoční období jako ideální dobu pro uvedení zcela nového sortimentu. Všechny vrtáky nabízíme v sadách, tedy skvělý dárek pro kutila. Řemeslníci, kteří před koncem roku obnovovali svou výbavu v nářadí zase uvítali příslušenství zdarma. Navíc sady vynikají vysokou kvalitou, přesností a precizností zpracování,“ podotýká Jaroslav Hybner. Novinka v příslušenství čítá celkem 10 sad vrtáků do oceli, betonu a dřeva. Všechny jsou prodejné v praktických, velmi odolných kazetách. Vrtáky do betonu jsou v provedení s válcovou stopkou nebo upínání SDS-Plus. U vrtáků do kovu se dobře osvědčila i 5% příměs kobaltu, která zvyšuje výkon při náročnějším vrtání do běžných a legovaných ocelí.

Díky inovacím a skvělé práci několika týmů Narex může i přes počáteční nejistoty zhodnotit rok 2020 jako jeden z nejúspěšnějších za posledních několik let. Vděčí za to především svým věrným zákazníkům a partnerům, kteří zůstávají loajální a prokazují tradičnímu českému nářadí svou důvěru. Narex věří, že i nadále se bude dařit pokračovat ve skvělé tradici a udrží výjimečný standard nabízených výrobků i služeb. I v roce 2021 Narex nepolevuje a plánuje několik významných novinek, je na co se těšit.

Facebook NAREX

Iša, Marketing Narex, Česká Lípa